Overwatch 2 duyuruldu, çıkış tarihi ve tüm bilgiler

Overwatch 2

Blizzard bugünkü BlizzCon etkinliğinde Overwatch 2'yi resmi olarak duyurdu. Şirket resmi YouTube sayfasında oyunun ilk oynanış videosunu da yayımladı. Overwatch 2 ile pek çok şey yenileniyor. Karakterler yeni yetenekler kazanıyor ve oynanış tekrar elden geçiriliyor.

Overwatch 2 neler sunuyor?

Oyunun temel mekanikleri aynı kalıyor. Önceki modlar ve haritalar değişmiyor. Ancak üzerine yenileri ekleniyor. Oyun PvE ögelerine odaklanıyor. PvE modları Co-Op olarak yani arkadaşlarınız ile oynanıyor.

Hero görevleri tamamen Co-Op üzerine odaklanıyor. Bu durum Diablo'da hikayeden farklı olan Adventure moduna benzetilmiş. Hero'ların yetenekleri bu modda değişecek. Oyuncular farklı yetenekler seçme şansına sahip olacak.

İLGİLİ:  1000 TL fiyatlı Astro kontrolcüsü ile tanışın
Overwatch 2
Yeni oyun modunda karakterler için farklı yetenekler seçilebiliyor

Overwatch 2 ile karakterlerin görünümleri de yenileniyor. Ayrıca Overwatch 1'de sahip olunan kostümler Overwatch 2'ye aktarılıyor. 50 milyondan fazla oyuncu böylece geride bırakılmamış oluyor. Overwatch 2'nin çıkış tarihi henüz duyurulmadı ancak tahminler 2020 yönünde. Oyunun demosu BlizzCon 2019 panelinde oynanabilir olacak.

Overwatch 2 oynanış videosu

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.