Diablo 4'ün eşya sistemi açıklandı ve Diablo 3'ten daha iyi görünüyor

Diablo 4'ün ilk oynanış videosu ve sinematik fragmanı BlizzCon 2019'da gösterildi ancak oyuna dair tüm duyurular bunlarla sınırlı olmadı. Her zamanki gibi canlı yayının ardından geliştiriciler oyun hakkında daha fazla bilgi paylaşmak üzere kapalı panel düzenlediler. Bu panelde Diablo 4 hakkında birçok detaya değinildi. Eşya sistemi bunlardan biriydi ve oldukça iyi görünüyor.

Diablo 4'ün eşya sistemi açıklandı

diablo 4 loot sistemi

75 dakikalık panelde oyunun eşya sisteminin detaylarına inildi. Mekanikler şu ana kadar oldukça ilgi çekici görünüyor. Blizzard yeni oyunla doğrudan Diablo 2'yi örnek alıyor. Runeword'ler geri dönüyor ve Diablo 3'teki gem'in yerine geçiyor. Build özelleştirmeleri artık biraz daha detaylı. Ayrıca Mythic adında yeni bir nadirlik seviyesi de var ve ilk oyunlardaki Exotic'e benziyor.

İLGİLİ:  Google yeni Health servisi ile büyük planlar peşinde

Blizzard'ın Diablo 4'ün eşya sistemiyle ilgili göstermiş olduğu tablo:

diablo 4 loot sistemi nadirlik seviyeleri
Diablo 4 eşya nadirlik seviyeleri

Her zamanki normal beyaz, mari ve sarı eşyalara sahibiz ancak bunun yanında Set ve Legendary seviye eşyalar bu kez aynı nadirliğe sahip oluyor. Önceleri Set genellikle Legendary'den daha iyi kabul edilirken Blizzard'ın açıkladığı tabloya göre şimdi durum değişiyor.

Ayrıca oyunun çıkışında Ancient seviye eşyalar da olacak. Bunlar normal seviye eşyaların daha yüksek stat'li versiyonları ve Diablo 3'e ancak daha sonradan eklenmişlerdi. Set ve Legendary geçildiğinde ise yeni Mythic seviye item'lara geliniyor. Blizzard, Mythic seviye Diablo 4 eşyalarını da açıkladı.

İLGİLİ:  Astronotlar karanlık madde deneyini onarmak için uzay yürüyüşüne çıktı
diablo 4 loot sistemi mythic
Oyundan bir Mythic eşya

Geliştiriciler tarafından panelde gösterilen yukarıdaki tabloya göre Mythic eşyaların üzerinde dört Legendary pasif olacak. Aynı anda yalnız bir Mythic eşya giyilebilecek ve pasifler eşyanın temasına özgü olmayacak. Zira yukarıdaki pasiflerin dördü de rastgele atanmış ve aşağı yukarı aynı şeyi yapıyorlar. Dolayısıyla Diablo 4'te Mythic eşyaların set'in geri kalanı ile uyum sağlaması kolay olmayacak.

Runeword geri dönüyor

diablo 4 loot sistemi rune
Diablo 4 rune taşları

Diablo 2'deki runeword'ler geri dönüyor. Rune sistemi Diablo 4'ün eşya sistemine derin özelleştirmeler getirecek. İlginç bir tasarıma sahip oldukları söylenebilir. Panelde gösterilen yukarıdaki örnekte, rune'lardan birinde "hareket edilmeyen her üç saniyede bir sonraki rune'u aktive et" özelliği dikkat çekiyor. Sonraki yuvada "her 7 saniyede rastgele shrine efekti al" özellikli bir rune olursa ortaya ilginç mekanikler çıkıyor. Bunu birkaç rune ile daha birleştirin ve Diablo 4 karakteriniz bir canavara dönüşebilir.

İLGİLİ:  iPhone 5 mi kullanıyorsunuz? Telefonunuzu kullanabilmek için iOS 10.3.4 yükleyin

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.