Blizzard aslında Diablo 4'e Druid sınıfı eklemeyecekti

druid diablo 4

Blizzard'ın BlizzCon 2019'da sürpriz şekilde ortaya çıkardığı Diablo 4 kitleler arasında büyük heyecan dalgaları yaratıyor. Diablo 4'ün ilgi çeken detaylarından biri de Druid sınıfının geri dönüşü oldu. Sınıf ilk kez Diablo 2 (2000) ile tanıtılmış ancak 3'te (2012) yer verilmemişti. Oyunun direktörü Luis Barriga geçtiğimiz saatlerde oyunun Druid sınıfı hakkında bazı ilginç bilgiler paylaştı.

Planda Druid yoktu

Diablo 4'ün yanı sıra BlizzCon 2019'da bir de Overwatch 2 sürprizi yaşandı. Aslında sızıntıları yapılmıştı ancak hala bazı şüpheler vardı. Diablo 4 için de bir takım iddialar ortaya atılmıştı. Sonuç olarak BlizzCon 2019 gerçekleşti ve şimdi Diablo 4'ün PC, Xbox One ve PS4'lere ulaşması bekleniyor. Biz beklerken Luis Barriga sahnede ilgili ilginç bir açıklama yaptı. Direktöre göre Druid aslında hesapta yoktu ve her şey bir gün içinde gerçekleşti.

İLGİLİ:  Bungie Destiny'yi Activision'dan ayırmaya karar verdi

Luis Barriga sahne aldığı sırada aslında kalabalığa ya Blizzard'a olan inançlarını artıracak ya da tam tersi şekilde azaltacak bir şey söylemek istediğini belirtiyor. Barriga bu açıklamayı sahnedeki konuşması sırasında yapmadı ancak panelin devam eden saatlerinde paylaşmaya karar verdi. Barriga, "Druid, Diablo 4 için yapılan orijinal planın bir parçası değildi" diyor ve ekliyor "Sanatçılarımızdan biri muhteşem bir sanat eseri çizdikten sonra Druid'e o gün içinde karar verdik".

O tek çizim Diablo 4'ün birçok farklı noktasına ilham verdi

Ekip konu üzerinde biraz tartıştıktan ve farklı görüşler sunulduktan sonra Diablo 4'te bir Druid sınıfı olmasına aynı gün karar verilmiş ve çalışmalara ertesi gün başlanmış. Direktör Barriga bu tip olayların Diablo 4'ün geliştirilme sürecinde yer yer yaşandığını ve sanatçının yaptığı o çalışmanın kendi başına oyunun birçok farklı noktasına ilham verdiğini söylüyor. Barriga konuşmasının devamında ekliyor;

"Bu bir tema. Sanat bu oyunda tasarıma ilham veriyor. Arsenal sisteminde görüyorsunuz, bunu Druid ile görüyorsunuz".

Yeni Druid Diablo 2'den farklı olacak

İLGİLİ:  Diablo 4'ün eşya sistemi açıklandı ve Diablo 3'ten daha iyi görünüyor

Druid'in beklenenden farklı olacağının altı çiziliyor. Önceki oyunda sınıfın kullandığı ateş büyüsü bu kez yerini farklı bir sihir yeteneğine bırakıyor ve bu sihrin Druid'in hikayesine daha çok uyduğu düşünülmüş. Tasarımcılar bu konu üzerinde uzunca düşünmüşler ve Druid'in Diablo 4 evrenine en iyi nasıl entegre edeceklerini çözmeye çalışmışlar.

"Sıkça söylediğimiz şeylerden biri Druid fikrini sevdiğimiz ancak onu nasıl ileriye taşıyacağımız yönündeydi. Yaptığımız şeylerden biri doğayla iç içe olan birinin fanteziyle uyuşmayan ateş büyüsünü almamız ve onu şimşek ve toprak büyüsüyle değiştirmemiz oldu. Bu konuda oldukça iyi hissediyoruz."

Diablo 4'ün resmi olarak açıklanan bir çıkış tarihi bulunmuyor. Ancak PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için geliştirildiği biliniyor. Tahminler oyunun en erken 2020 sonunda çıkış yapacağı yönünde. Beta için web sitesine kaydolmayı unutmayın.

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.