Blizzard açıkladı: Diablo 4 ne zaman çıkış yapacak?

diablo 4 çıkış tarihi

Blizzard BlizzCon 2019'da PS4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak ikonik aksiyon RPG oyunu Diablo 4'ü duyurdu. Ne yazık ki, Blizzard oyun için bir çıkış tarihi veya buna benzer yaklaşık bir aralıktan bahsetmedi. Bununla birlikte tamamen sessiz de kalmadı ve Diablo 4'ün yakında çıkış yapmayacağını söyledi. Ancak bu bize aslında normalden daha fazlasını anlatıyor.

Diablo 4 ne zaman çıkış yapacak?

Blizzard bu açıklamasıyla bize bazı ipuçları verdi. Oyun konsollar için geliştiriliyor ve bu da PlayStation 5 ve Xbox Scarlett için hazırlanıyor olabileceğini gösteriyor. Bu yeni konsolların 2020 Aralık ve yılbaşı tarihlerinde çıkış yapacağı biliniyor. Yani Diablo 4 çıkış tarihi için en erken 2020 sonu görünüyor. Diablo 4, PS5 ve Xbox Scarlett'in çıkış oyunu olabilir. Ne var ki gerçekler pek öyle değil.

İLGİLİ:  Diablo 4 internetsiz oynanmayacak, peki ama neden?

Blizzard'a göre, Diablo 4 inanılmaz derecede kapsamlı bir oyun ve bunun gibi oyunları geliştirmek fazlasıyla uzun zaman alıyor. Diablo IV oyun direktörü Luis Barriga BlizzCon sırasında "Böylesine kapsamlı bir oyun zaman alır" dedi ve ekledi, "Yakında çıkış yapmayacağız – Blizzard ölçüsüyle bile 'yakında' değil'".

Tarihler epey uzak

Barriga, Blizzard ölçüsüyle bile "yakın" değil derken bu bize Diablo 4'ü 2021'de bile görme ihtimalimiz olmadığını açıklıyor. Zira Blizzard için "yakında" genellikle iki yıla yakın bir zaman demek. WoW Classic 2017 Kasım'da duyurulmuş ve 2019 Ağustos'ta çıkış yapmıştı. BlizzCon'da bir oynanış videosu ve de sinematik fragman gösterilmemiş olsaydı Diablo 4 çıkış tarihi için kesinlikle 2022 ve sonrası derdik.

İLGİLİ:  Google Stadia'ya gelecek oyunlar ve bilgiler

Barriga oyunun şu anki yapısını "yolculuğa ilk adım" olarak tanımladı. Başka bir deyişle, oyun henüz erken geliştirilme aşamasında. Yani Diablo 4'ü gelecek yılki BlizzCon 2020'ye kadar tekrar göremeyeceğiz. Bunlar olurken Druid sınıfıyla ilgili ilginç hikayeyi okumayı unutmayın. Ayrıca Diablo 4'ün internetsiz oynanmayacağı haberi sizi de şaşırtabilir.

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.