Yeni iPhone'lar abonelik modeliyle satılmaya başlanacak

Yeni iPhone'lar abonelik modeliyle satılmaya başlanacak

Apple'ın çarşamba günü gerçekleştirdiği etkinlikte CEO Tim Cook gelecekte uygulamaya koymayı planladıkları iPhone abonelik servisi hakkında konuştu. iPhone'a aylık abonelikle sahip olmak yatırımcıların yıllardır konuştukları bir şeydi. Peki nasıl çalışıyor?

iPhone'a abone olmak

Etkinlikte ortaya atılan bu soru analist Toni Sacconaghi'den geldi. Analist CEO Tim Cook'a Apple'ın ileride telefonlarını abonelik modeliyle sunma ihtimalini sordu. Cook, bazı müşterilerin halihazırda iPhone'larını bir abonelik modeli olarak gördüklerini çünkü zamanı geldiğinde cihazlarını yenisiyle değiştirdiklerini söyledi. Potansiyel iPhone abonelik sistemi buna benzer çalışırken, telefonu ikinci el olarak satma zahmetini ortadan kaldırıyor.

İLGİLİ:  Dünyanın en değerli şirketleri 2019 listesi açıklandı
iphone aboneliği tim cook
Tim Cook etkinlikte aldığı iPhone aboneliği sorusunu büyük ilgiyle cevapladı

Apple'ın "iPhone Yükseltme Programı" yeni iPhone'un ve beraberinde sunulan AppleCare'in ücretini 2 yıla yayan bir hizmet olacak. 12 ay ödeme yaptıktan sonra bir sonraki en yeni iPhone'a geçme ve tekrardan yeni bir ödeme döngüsü başlatma seçeneğine sahip olunacak. Bu seçenek özellikle her yıl yeni iPhone almayı planlayan kişiler için finansal anlamda kolaylaştırıcı olabilir.

iPhone'u Netflix'e dönüştürmek

CEO Tim Cook Apple'ın gelecekte daha farklı ne tür paketler veya abonelikler sunabileceğini belirtmese de şirketin insanların iPhone'lar için aylık ödeme yapmalarını kolaylaştıran bir seçenek üzerinde çalıştığını söyledi. Cook, "Bunun gibi tekrarlayan ödemeler ile çeşitli yeni ürünlerin alınmasını isteyen çok sayıda kullanıcının olduğunu biliyoruz ve bunu belki de bugün olduğundan daha da kolay hale getirmeyi planlıyoruz" dedi.

İLGİLİ:  Telefonlar düşündüğümüzden fazla radyasyon yayıyor olabilir

Apple son birkaç yıldır eski iPhone'unu getiren müşterilerine yeni iPhone'a uygun fiyattan sahip olma şansı sunuyordu. Bu program ülkemizde mevcut olmasa da yurt dışında rağbet görüyor. Bu geri satın alım programları şimdi abonelik modeline kayabilir. Peki siz çıkan her yeni iPhone'a abonelikle sahip olmak konusunda ne düşünüyorsunuz? Netflix fikri iPhone'a uygulanabilir mi?

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.