Netflix sıkıcı bölümleri hızlandırmanıza izin veren bir özelliği test ediyor

Netflix, izleme deneyiminizi değiştirmek için her zaman yeni özellikleri deniyor. Duyurdukları yeni testleri biraz garip bir sınav olabilir – şirket telefonunuzda video oynatmayı hızlandırmanıza veya yavaşlatmanıza izin veren bir özellik eklemeyi düşünüyor. Android Police tarafından yayınlanan bir rapora göre, yayın platformu Android uygulamalarında dizi bölümlerini 1.5x'e kadar hızlandıracak veya 0.5x'e kadar yavaşlatacak bir seçeneği nasıl ekleyebileceklerini araştırıyor.

Netflix hız ayar testi
Netflix hız ayar testi

Şirket blog gönderisinde bunun yalnızca mobil platformlar için bir test olduğunu onayladı:

Üyelerin Netflix'i kullanmalarına yardımcı olmak için her zaman yeni yollar deniyoruz. Bu yalnızca mobil bir test ve abonelerimize telefon veya tabletlerde izledikleri içeriğin hızını değiştirme olanağı sunuyor – normal hızdan daha yavaşa (0.5X veya 0.75X) veya daha hızlıya (1.25X ve 1.5X). Bu uzun zamandır DVD oynatıcılarda mevcut olan ve üyelerimiz tarafından sıkça talep edilen bir özellikti.

Netflix, bu özelliğin en sevdiğiniz sahnenin bulunduğu bölümdeki o ana atlamanıza ya da farklı yabancı bir dili anlamak için yavaşlamanıza yardımcı olabileceğini ekledi. Netflix başkan yardımcısı Keela Robertson, uygulamanın, oynatma hızını değiştirdiğinizde sesin perdesinin de ayarlandığını söylüyor, bu yüzden hız değişikliği kulağa garip gelmiyor.

İLGİLİ:  Facebook logo değiştirdi ve geçmişin izlerini unutturmak istiyor

Özellikle podcast dinleyicilerinin daha fazla içerik dinlemek için oynatma hızını hızlandırması oldukça yaygındır. Ancak, videoların hızlandırılması ile deneyimin daha zevkli olup olmayacağından emin değiliz. Fakat birçok kullanıcının Youtube videolarını rutin olarak 1.5x'de izlediğini düşünürsek Netflix için de aynı durum geçerli olacaktır.

Son olarak Netflix bu özelliği kısa zaman içinde kullanıma sunmayı düşünmediğini söyledi.