Microsoft, Xbox All Access abonelerine Project Scarlett'e yükseltme hakkı veriyor

xbox all access

Oyun endüstrisindeki abonelik savaşı, Sony ve Microsoft'un yeni nesil konsollarının çıkışı yaklaştıkça daha şiddetli hale geliyor. Bunlardan sonuncusu, oyunculara yepyeni bir konsol ve oyun kütüphanelerine erişim için aylık ücret ödemeyi sağlayan Xbox All Access programının geliştirilerek canlandırılması oldu.

Bu gelişmelerle birlikte yenilinen Xbox All Access programı, 2020'de Microsoft'un çıkaracağı nesil konsol olan Project Scarlett'e yükseltme seçeneğini içeriyor. Program yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Birleşik Krallık'ta kullanılabiliyor ve 24 ay için her ay 20 ABD doları ödüyorsunuz.

Xbox All Access'e katılmaya karar verenler aşağıdaki avantajları elde ediyorlar: Xbox One konsolu, Xbox Game Pass Ultimate'e 24 aylık üyelik ve 2020 sonlarında satışa çıktığında Project Scarlett'e yükseltme seçeneği.

İLGİLİ:  Amerikalıların %60'dan fazlası sürekli izlendiğini düşünüyor

Nerede yaşadıklarına bağlı olarak, oyuncular farklı Xbox One modelleri arasında seçim yapabilecekler. Örneğin, ABD ve İngiltere'deki oyuncular Xbox One X, Xbox One S veya Xbox One S All-Digital Edition paketleri arasında seçim yapabiliyor.

Öte yandan, Avustralya'daki oyuncular Xbox One X Forza Horizon 4 paketini ya da Xbox One S Forza Forza Horizon 4 paketini seçebilir. Xbox Game Pass Ultimate üyeliği devam ettiği sürece, oyunculara çevrim içi çok oyunculu oyunlar dahil olmak üzere Xbox Live Gold'un tüm avantajlarını ve konsolda ve PC'de 100'den fazla oyuna erişimleri sağlanacak.

İLGİLİ:  PlayStation 5 ve Xbox Scarlett karşılaştırması

Xbox All Access programı belirli iş ortakları ve marketler aracılığıyla 29 Ekim'de Avustralya'da, 5 Kasım'da İngiltere'de ve 18 Kasım'da ABD'de aktif hale geliyor. Avustralya'daki oyuncular, Xbox All Access programına abone olmak için Telstra mağazalarını ziyaret etmek zorunda kalacaklar. ABD dışında yaşayanlar GAME'e giderek veya Smyths Toys online mağazasını kulanarak programa katılabilecekler. ABD'li oyuncular ise sadece Amazon web sitesinden abone olabilecekler.

ABD ve Birleşik Krallık'ta programa katılarak eski Xbox One'ı satın alan oyuncular, gelecek sene çıkış yaptığında yeni Project Scarlett'e yükseltme seçeneğine sahip olacak. Bunun için 18 ödeme yapmaları gerekecek. Avustralya'daki müşteriler ise Project Scarlett 2020 yılbaşında çıktığında istedikleri zaman satın alabilecekler.

İLGİLİ:  Digitimes: 2020'deki iPhone 120Hz 'ProMotion' ekrana sahip olacak