Bir büyük Twitch yayıncısı daha Mixer'a geçti

Gothalion

Twitch'ten Mixer'a geçen büyük yayıncıların arasına bir isim daha eklendi. Tanınmış Destiny yayıncılarından Cory "Gothalion" Michael (ya da KingGothalion), 29 Ekim'den başlayarak sadece Mixer'da yayın yapacağını açıkladı. Yayıncı bu hamlesiyle hem Mixer'a dikkat çekmek istediğini hem de kanalına olan ilgiyi artırmak istediğini belirtiyor. Buna göre Mixer ile bir tür "ortaklık" içerisinde olunacak.

Gothalion artık Mixer'da

Gothalion bu ortaklık ile servise "platform seviyesinde" tavsiyelerde bulunacak. Bunun dönüşü olaraksa Microsoft gibi dev bir şirketin desteğini alacak. Shroud ve Ninja gibi yayıncıları da kapsadığı gibi, Mixer yeni üyelere bir ay ücretsiz abonelik seçeneği sunuyor. Haber bu anlamda Shroud olarak bilinen Michael Grzesiek'in Twitch'ten ayrılmasından yalnızca birkaç gün sonra gelmiş oldu. Shroud bu hamlesini Ninja'nın (Tyler Blevins) ayrılmasından üç ay sonra yapmış oldu.

İLGİLİ:  Galaxy Note 10 ve Note 10+ farkı ve tüm yeni özellikleri
Cory "Gothalion" Michael
Cory "Gothalion" Michael

Ninja'nın geçişi yeterli olmadı

Ninja'nın Twitch'ten ayrılması şüphesiz önemliydi ancak Microsoft bunun yeterli olmadığını biliyor. Mixer bu üç aylık süre zarfında fazla bir ivme yakalayamadı. Şirket şimdi Shroud ile işleri tekrar yoluna koyma peşinde. KingGothalion gibi diğer milyon takipçili yayıncılar da bunun bir parçası olacağa benziyor. Şu anda Twitch yerine Mixer'da yayın yapmanın çok az avantajı, hatta dezavantajı var. YouTube Live dahil tüm popüler canlı servisler arasındaki farkları burada ele aldık.

KingGothalion Mixer'a hangi yazılı şartlar altında geçiş yaptığını açıklamadı. Ancak ücretsiz abonelikler sunulması yeni yayıncılara, özellikle de Twitch'ten transfer olanlara, bir tür finansal garanti ve izlenme desteği sağlandığını gösteriyor. Yine de yapılan anlaşmalar kazançtan ziyade "esneklik" odaklı olabilir. Ninja'nın eşi ve menejeri olan Jessica Blevins Twitch'in lisanslı anlaşmalardaki potansiyeli sınırladığını ve hatta taleplere cevapsız kaldığını iddia etmişti. Diğer bir ifadeyle, büyük Twitch yayıncıları Mixer'da daha fazla büyüme potansiyelleri olduğunu düşünüyor olabilir. Tabii bu süreçte izleyicilerini bir miktar kaybetme riskini de göze alıyorlar.

İLGİLİ:  Samsung'un süper ultra geniş oyun monitörü ortaya çıktı

Burcu Kara tarafından

Genellikle modern tarih, yakın tarih ve popüler bilim üstüne içerikler üretiyor. Özel ilgi alanları arasında Kuzey Afrika ve Güney Amerika'nın sömürge tarihi ve Avrupa'daki eski monarşiler yer alıyor.