Space Jam 2: LeBron James Michael Jordan'a rakip oluyor

space jam 2

LeBron James'in Space Jam 2 filmi 2021 yazında gösterime girecek. SpringHill Entertainment ve LeBron James tarafından birkaç saat önce Twitter üzerinden yapılan duyuruya göre Space Jam 2 çekimlerine kısa süre içerisinde başlanacak. Space Jam 2, 16 Temmuz 2021'de sinemalarda gösterime girecek. Space Jam 1 1996'da yayınlanmış ve filmde Michael Jordan başrolde oynamıştı.

Space Jam 2: LeBron James Michael Jordan'a rakip olmak istiyor

İlk Space Jam'den 25 yıl sonra yayınlanacak olan yeni filmin çekimlerine bu yaz ayında başlanacak. Yapım Cleveland.com üzerinden de açıklandı. Eski bir Cavaliers basketbol oyuncusu olan James, filmin baş rolünü alacak. Diğer yandan LeBron'un takımı Looney Tunes'un karşısında (önceleri Michael Jordan'ın) kimlerin olacağı hakkında henüz bir bilgi verilmedi.

İLGİLİ:  Disney Plus'tan üç yeni Marvel dizisi: She-Hulk, Ms. Marvel ve Moon Knight
space jam 2
Michael Jordan'ı çıplak gözle izleme şerefine erişen birçokları için kendisi yeri doldurulamaz bir GOAT

Film, James'in birlikte çalışacağı için çok heyecanlı olduğunu açıkladığı Black Panther (Kara Panter) yönetmeni Ryan Coogler tarafından hazırlanacak. Coogler, The Space Jam'in kendisi için yalnızca bir Looney Tunes işbirliğinden çok daha büyük bir şey olduğunu ifade etti. LeBron James bir Hollywood muhabirine verdiği röportajda, "Çocukların yalnızca rüyalarından vazgeçmezlerse ne kadar güçlü hissedebileceklerini ve ne kadar güçlü olabileceklerini anlamalarını isterim ve bence Ryan bunu birçok insan için yaptı."

Filmin yalnızca LeBron James'i konu alacak olması izleyicilerde Michael Jordan mirasının devralındığı algısını oluşturacak.

Michael Jordan'ın Space Jam 1 ile elde ettiği müthiş başarının ardından uzun bir süre kimse bir devam filminin çekileceğini düşünmüyordu. Açıkçası buna ihtiyaç da yoktu. Ancak son zamanlarda özellikle GOAT (Greatest of All Time, Tüm Zamanların En İyisi) tartışmalarına sahne olan LeBron James'in böyle bir film için uygun olabileceği konuşulmaktaydı. Space Jam 2'de yalnızca LeBron James'in başrolde olması bekleniyor.

İLGİLİ:  İlk Güneş tutulması filmi 28 Mayıs 1900'de kaydedildi
space jam 2
Birinci filmde Larry Bird, Charles Barkley ve Patrick Ewing gibi NBA efsaneleri ile Bill Murray gibi Hollywood yıldızları yer almıştı

Sosyal medya üzerinden gelen tepkilere bakılırsa filme dair beklentiler şu an için biraz karışık görünüyor. Özellikle son zamanlarda en iyinin kim olduğuna dair kendi görüşlerini dile getirmekten çekinmeyen LeBron James, arkadaşlarıyla yaptığı bir sohbette GOAT'ın kendisi olduğunu söylemişti. Bu ifade basketbol severleri epey kızdırdı. Zira tüm zamanların en çok kazanan sporcusu Michael Jordan'ın hem sahadaki oyunu hem de başardıklarıyla rakipsiz olduğuna ve yerinin doldurulamayacağına inanan büyük bir kesim var.

Michael Jordan'lı Space Jam 1'in başarısı

1996 yılında gösterilen Space Jam 1, 80 milyon dolarlık bir bütçeyle çekildi. Film dünya çapında 90 milyon dolar yurt içi ve 230 milyon dolar yurt dışı hasılat yaptı (o zamanlar bütçenin 2.87 katını elde etmek kesin bir başarıydı). Film Ransom, Michael ve Jerry Maguire ile büyük beğeni topladı. O zamanlar başrolünde siyahi bir oyuncunun (Jordan) olduğu bir film büyük bir olaydı. Ne yazık ki benzer algı bugün de devam ediyor.

İLGİLİ:  The Mandalorian fragmanı yayınlandı, dizi 12 Kasım'da çıkıyor

Her şeye rağmen 2021 yaz ayında vizyona girecek olan Space Jam 2'nin birinci film kadar başarı yakalaması beklenmiyor. Zira Michael Jordan o zamanlar dünyanın en popüler insanlarından biriydi ve LeBron James için aynısını söylemek zor. Diğer yandan LeBron James'in böyle bir filme girişmesi sosyal medyadaki birçok insan tarafından Michael Jordan mirasına yapılan bir tür saygısızlık olarak yorumlandı. Bizce henüz bunu söylemek için çok erken.

Space Jam 2: LeBron James Michael Jordan'a rakip oluyor yazımız burada son buldu. Daha fazla içerik için bu bağlantıyı takip edebilirsiniz: https://evrenatlasi.org/k/sanat/

Yayım tarihi
Sanat olarak sınıflandırılmış